Proč si vůbec tak hraji?

Bylo, nebylo, začala jsem se učit psát a posléze programovat vlastní webové stránky. Patřičné vzdělání na to žádné, školní roky dávno za horami, ale spousta elánu a chuti do této zábavy proniknout. Nejeden trik jsem vyčetla z knížek, které se mi postupně uvelebují v knihovně a hodně informačních pokladů jsem objevila na internetu. Leč moje slábnoucí paměť a vzpomínání, jak jsem to či ono vlastně dělala, mě přivedly na myšlenku všechno povedené si pěkně sepsat a uložit na svém webovém prostoru. Co kdybych to najednou zapomněla?

A proč se současně o totéž nepodělit s ostatními, dosud tápajícími dušemi? Z vlastních zkušeností vím, jak mnoho času zabere slepování výsledného kódu ze střípků, které poradí tu a tam někdo znalý a především ochotný - a také odladit, aby vzhled či funkce stránky předvedly to nejlepší. Velmi rozsáhlá a příjemná podpora tryská z těchto stránek, a tak jen vrátím malinký drobeček toho, co mi dali jiní.

Kaskádové styly, serverové skriptování v PHP, klientské skripty v JavaScriptu a program na grafické ztvárnění vzhledu webu jsou technologie, o které jsem se opřela a bez nichž by ono soukolí zvané "web" fungovalo asi jako koloběžka bez koleček. Vyčtené nápady nemám jen prostoduše zkopírované, nýbrž upravené pro svou vlastní potřebu a dovysvětlené. Stáhnout hotový zdrojový kód je tak snadné, ale to bych se už nemohla vytasit s kouzelnou formulkou známou od dětských let: JÁ SAMA. A to je právě věc, která je pro mne doopravdy důležitá.

Každý samostatný kousek produkce obsahuje i detailní a barevně zvýrazněný pohled na zdrojový kód. Někdy jsou i dva. A pokud se někomu třeba drobek z mého kódu hodí, nechť jej vesele použije.

Toto je úvodní stránka psích kusů :-)
<-------- Jak to vlastně začalo? -------->

Moje stránky s psí tematikou na www.zlatberry.cz

Moje stránky s kutilskou tematikou na www.handy.zlatberry.cz